Afyonkarahisar’ın Susuz ilçesinde yer alan Atakey Patates Gıda San Tic. A.Ş., sahip olduğu yeni nesil ve son teknoloji makine parkuruyla, sadece bölgenin değil Türkiye’nin sayılı fabrikalarından biri konumunda.

Türkiye’nin en büyük patates fabrikalarından biri olan tesisimiz, 22.000 ton mamul madde ve 70.000 ton hammadde deposuna sahip. Türkiye’de tüketilen donuk parmak patatesin 5’te 1’i bu tesiste üretiliyor.

Atakey tesisi, TFI çatısı altında hizmet veren hızlı servis restoranlarının (Burger King, Popeyes, Arby’s, Usta Dönerci, Sbarro ve Subway) dondurulmuş parmak patates ihtiyacını karşılıyor. Kuruluş tarihinden bir süre sonra tesis, Çin’deki Burger King restoranlarına da parmak patates tedarik etmeye başladı. Atakey, halihazırda, 4.000 ton tüm Türkiye’ye ve 2.500 ton Çin’deki 5 farklı bölgeye olmak üzere, aylık 6.500 ton dondurulmuş parmak patates üretimi gerçekleştiriyor.

2.500 TON/AY İHRACAT

Üretim sürecimiz, kendi tohumlarımızı üreterek ekim yaptırdığımız sözleşmeli çiftçilerimizle, tarlada başlıyor. Ekim aşamasından mahsul alınana kadar yapılan tüm kontroller, sahadaki teknik ekibimizce titizlikle gerçekleştiriliyor. Tohumdan ürüne kadar tüm aşamaları takip edilebilen sistemimiz sayesinde, güvenilir ve doğru ürünler yetiştiriyoruz.