Yönetim Kurulu Üyeleri

Erhan KURDOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı

Erhan Kurdoğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir, TFI TAB Gıda Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1987 yılında Ata İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’de Genel Koordinatör Yardımcısı olarak göreve başlayan Kurdoğlu, 1993 yılında Ekur İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurmuştur. 1994’te TAB Gıda’yı kurmasının ardından, Şirket, 1995 yılında Burger King’in Türkiye’deki haklarını satın almıştır. Kurdoğlu, Miami Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Korhan KURDOĞLU
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Korhan Kurdoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. TFI TAB Gıda Kurucu Üyesi ve Kurucu Ortağı’dır. Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye – Çin İş Konseyi Başkanı olan Kurdoğlu, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Çin Network Başkanlığı görevini de yürütmektedir. 1987 yılında Miami Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Korhan Kurdoğlu, yüksek lisansını Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamıştır.

Erhan CANSU
Yönetim Kurulu Üyesi

Erhan Cansu, 2012 yılından itibaren Atakey Patates Gıda San. Ve Tic. A.Ş.’nin yönetim kurulunda görev almaktadır. Aynı zamanda 2016 yılından beri TFI Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapan Erhan Cansu, Grup’a katılımından önce 7 yıl Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de bina otomasyonu alanında görev almıştır. Grup’a katıldığından bu yana dört gıda üretim tesisinin kuruluş aşamalarını yöneten Erhan Cansu, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik Bölümünden de (Onur Derecesiyle) mezun olmuştur.

Furkan ÜNAL
Yönetim Kurulu Üyesi

Furkan Ünal, 2023 yılı Nisan ayından itibaren Atakey Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Aralık 2022’den itibaren TFI TAB Gıda’da Grup CFO olarak görev almaktadır. Furkan Ünal, TFI TAB Gıda’daki görevinden önce, Kardemir’de 5 yıl CFO, AktifBank’ta Kurumsal Finansman ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Kurulu Üyeliği, Dubai Grup’a bağlı TAİB Bank’ta Yönetim Kurulu Başdanışmanlığı görevlerini üstlenmiştir. Furkan Ünal, hala Kazakistan ve Arnavutluk’ta iki farklı bankada Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve ABD NASDAQ borsasında işlem gören bir firmada Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Mühendislik eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi’nden MBA-Finans yüksek lisans derecesi alan Furkan Ünal, aynı üniversitede doktora çalışmasına devam etmektedir.

Ayşe Ayşin Işıkgece
Yönetim Kurulu Üyesi

Ayşe Ayşin Işıkgece Atakey’e Aralık 2023 tarihinde Bağımsız Yönetim Kurulu olarak katılmıştır. Işıkgece meslek hayatına GİMA A.Ş’de Satın Alma Asistanı ünvanıyla başladıktan sonra, Metro Cash & Carry’de Taze Ürünlerden Sorumlu Satın Alma Grup Müdürü olarak devam etmiştir. 2016-2018 yıllarında Carrefoursa şirketinde İcra Kurulu Üyesi ile şirketin Gıdadan ve Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2018’de ise TİGEM Genel Müdürü olarak Yönetim Kurulu Başkanlığına atanmıştır. Ayşe Ayşin Işıkgece, 2021 Ocak ve 2022 Nisan döneminde Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini yerine getirmiştir. Kariyerine Özel Sektör ve STK’lar için Serbest Danışman, Yönetim Kurulu Üyesi Stratejik Danışmanı ve Start-Up mentorluğu yaparak devam etmektedir. Işıkgece meslek yaşamı boyunca Coğrafi İşaretli Ürünler, Arı Varsa Hayat Var, Yerli Tohum Taze Mahsul gibi küçük üreticilerin korunması ve sürdürülebilir tarımın desteklenmesini için farkındalık yaratan birçok proje geliştirmiştir.

Halil Doğan Bolak
Yönetim Kurulu Üyesi

Halil Doğan Bolak Atakey’e Aralık 2023 tarihinde Bağımsız Yönetim Kurulu olarak katılmıştır. 1979 yılında İstanbul Robert Kolej Lisesi’nden mezun olan Halil Doğan Bolak, 1983 yılında Rochester Üniversitesi, Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Optik Enstitüsü’nden Fiziksel Optik Mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış, 1985 yılında Rochester Üniversitesi Simon İşletme Fakültesi’nden Kantitatif Finans ve Yönetim Bilişim Sistemleri alanında “Beta Gamma Sigma” MBA derecesi ile mezun olmuştur. Bolak, 1985-1999 yılları arasında aile şirketi Türkpetrol Grubu’nda üçüncü kuşak bir aile üyesi olarak çeşitli teknik, operasyonel ve genel yönetim görevlerinde bulunmuştur. Bolak, Türkiye’de önde gelen menkul kıymetler ve bankacılık yazılımı üreticisi olan bir şirketin büyüme döneminde çalışmış ve bir dönem genel müdürlüğünü yapmıştır. 2013 ile 2023 yılları arasında, Londra, Birleşik Krallık merkezli bireysel yatırım hizmetleri fintech’i olan Invstr’in kurucu ortağı ve CTO’su olarak görev yapmıştır. 2013-2016 yılları arasında İtalya’nın önde gelen yatırım bankası Mediobanca S.p.A.’da birleşme ve satın alma alanlarında Kıdemli Danışman olarak görev yapan Bolak, halihazırda Türkiye’de, ortakların deneyim, uzmanlık ve ağlarının önemli fayda sağlayabileceği startup’lara yatırımları hedefleyen B4YO (www.b4yocapital.com) adlı erken aşamadaki bir VC’nin kurucu ortağıdır. B4YO 40’tan fazla yatırımcısı bulunan bir Türk GSYF fonunu idare etmektedir ve bugüne kadar yedi yatırım gerçekleştirmiştir. Bolak, Türk Eğitim Vakfı’nın mütevelli heyeti üyesi olup, aynı zamanda Türkpetrol Vakfı’nın yönetici mütevelli heyeti üyesidir. Evli ve üç çocuk babası olan Bolak, Galatasaray Spor Kulübü Divan Heyeti üyesidir.

İcra Kurul

Ahmet ÖZGÜL
İcra Kurulu Başkanı / Genel Müdür Yardımcısı

Ahmet Özgül, Nisan 2023 itibarıyla Atakey’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaya başlamıştır. 2012’de İlişkili Taraf olan Ekur İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’de İş Geliştirme Müdürü olarak görev alan Ahmet Özgül, 2005’te Uzel Makine A.Ş.‘de Lojistik Uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2007’de Yıldız Holding A.Ş.’de İş Geliştirme Uzmanı olarak görev almıştır ve 2012 yılında Grup’a katılmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitimini yüksek onur derecesi ile tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Suat AÇIKBAŞ
İcra Kurulu Üyesi / Genel Müdür Yardımcısı

2014 yılından itibaren Atakey’de çalışmaya başlayan Suat Açıkbaş, 2019 yılından bu yana Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Açıkbaş, Grup’a 1995 yılında Ekur Proje Yönetim Limited Şirketi’nde Muhasebe Müdürü olarak katılmıştır. Ekosistem Şirketleri içerisinde farklı tarihlerde, Genel Müdür Yardımcılığı da dahil olmak üzere, çeşitli görevler üstlenmiştir. Suat Açıkbaş, Anadolu Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü mezunudur.

Hakan ÇELLİK
İcra Kurulu Üyesi / Fabrika Müdürü

Hakan Çellik, 2022 Kasım döneminden itibaren Şirket’in Fabrika Müdürü görevini üstlenmektedir. Şirket’e katılmadan önce, 2015’te İkbal Gıda’da Üretim Sorumlusu olarak görev aldıktan sonra 2016’da Cumhuriyet Sucukları’nda Gıda Mühendisi olarak çalışmıştır. 2017’de Şirket’e katılan Hakan Çellik, sırasıyla Vardiya Amiri, Üretim Şefi ve Üretim Müdürü olarak görev yapmıştır. Harran Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu olan Hakan Çellik, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde İş Güvenliği yüksek lisansını ve Gıda Mühendisliği yüksek lisansını bitirmiştir.